top of page

סרטים ווידאו

מסע ויזואלי מרתק ומרגש שנודד בין אתרים נטושים ברחבי העולם: החל מהאיזור האסור בפוקושימה, דרך מבנים עזובים – בתי חולים, בתי ספר ועד לקניונים אבודים ומציג את האופן שבו הטבע מביס את האדם. בלי קריינות או מרואיינים, בלי מלל ובלי נוכחות אנושית בכלל, גיירהלטר מציג בפנינו סדרה ארוכה ומעוצבת היטב של שוטים סטאטיים שמוגשים בקצב אפקטיבי ובליווי פסקול חכם. התוצאה היא מבט עכשווי שעוד קודם לשאלות על מקומו של האדם, בזבזנותו וניצולו של הטבע – הוא יצירת אמנות של ממש שמפעילה באופן מיידי את החושים.

אוסטריה, גרמניה, שוויץ, 2016, 94 דקות, ללא מילים

הומו ספיאנס

בימוי: ניקולס גיירהלטר

שלישי  |  19.11  |  21:00 - 22:30 

מגרש כדורגל

אוסטריה, גרמניה, שוויץ, 2016, 94 דקות, ללא מילים

הומו ספיאנס
יום במלכודת
יום במלכודת

אחד הסרטים הבולטים של שנות השמונים בהפקתו של סטיבן שפילברג. תחת שרביט הבימוי של ג'ו דנטה (סרטי "הגרמלינס") אנו יוצאים למסע הרפתקאות משובח שמתרחש בתוך גוף האדם ושזכה בפרס האוסקר על האפקטים המיוחדים הנהדרים שיש בו. דניס קווייד הוא טייס ניסוי שממוזער כחלק מניסוי מדעי חדשני ומוחדר, לגמרי בטעות, לגופו של מרטין שורט. הדרך חזרה אינה פשוטה כלל וכוללת הרפתקאות מסמרות שיער, מותחות, מהנות ומאוד מצחיקות.

ארה"ב 1987, 120 דקות, אנגלית תרגום לעברית

בימוי: ג'ו דנטה
משחק: דניס קוויד,מרטין שורט, מג ריאן

רביעי  | 20.11  | 20:30 - 22:30 

מגרש כדורגל

ההרפתקה הגדולה של ביל וטד

סרט קאלט מהקומדיות הבולטות של שנות השמונים, שמציין 30 שנה ליציאתו לאקרנים. קיאנו ריבס ואלכס וינטר הם ביל וטד, שני סטלנים שלא אוהבים ללמוד אבל אוהבים מאוד מוזיקה, שמקימים יחדיו את להקת ה"וויילד סטאלינס". כשאביו של טד מאיים לשלוח אותו לפנימייה צבאית אם הוא ייכשל בעבודה בהיסטוריה, הם מבינים שיהיה עליהם למצוא פתרון מהיר לבעיה. למזלם, מלאך גואל בשם רופוס מגיע מהעתיד במכונת זמן בצורת תא טלפון ומשאיל אותה לצמד הליצנים, כדי שלא יצטרכו לפתוח ספר, רחמנא ליצלן! הם יפגשו את לינקולן, סוקרטס, ג'נגיס חאן, פרויד, נפוליאון ובטהובן.

ההרפתקה הגדולה של ביל וטד

בימוי: סטיבן הרק

משחק: קיאנו ריבס, אלכס וינטר, ג'ורג' קרלין

חמישי  |  21.11  |  21:00 - 22:30 

ארה"ב 1989, 90 דקות, אנגלית תרגום עברית

מגרש כדורגל

Screen Shot 2019-10-20 at 9.21.41 AM.png
אוספי וידיאו ארט בשיתוף Niio 
אסופת סרטיםניאו

Niio היא פלטפורמת אוצרות והפצה המאפשרת לרשת גלובלית של אמנים, גלריות, ספריות ומוסדות מובילים להפיץ אמנות מדיה חדשה. Niio @ Print Screen 2019 כולל ארבע אסופות וידיאו ארט שנאצרו ביחס לנושא "הבלתי נראה" עם אמני וידיאו ורשת מובילים בעולם הפועלים ב- Niio​.

 

גבולות התפיסה

אוצרת: דניאלה אריאדו 

Boundaries of Perception - Curated by Daniela Arriado

לתפוס זה להיות מודע, לתפוס ולהכיר. אלו החושים שלנו, הטעם וההרגשה שלנו לגבי משהו או מישהו ... זה הדימוי. כיצד נגדיר את בסיס ההדמיה? כיצד אנו מאתגרים את מצבי התקשורת דרך התמונה? כמה רחוק נוכל להגיע בהפשטה ומניפולציה של התפיסה שלנו ואשליית הזמן, המרחב והצליל ... עד שלא ניתן יהיה להבחין עוד? אסופה זו מציגה עבודות אמנות הבוחנות את גבולות התפיסה ואופני הפרשנות של הזמן.  עבודות וידאו מאת: לוי ואן וילוו ואירן קרוז וקייסי ריאס.​

זרים ילידים

אוצרת: דניאלה אריאדו 

Native Strangers - Curated by Daniela Arriado

אמנים אלה מביאים למרכז את המורכבות של הקשר בין אנושות לטבע ובמיוחד את הקשר של הטבע לתרבות של ימינו. עבודות וידאו. מאת: כרישה ונוס אוסוולד, שינגו יושידה,ג'קולבי סתרוויט, מישל פלטניק, אירן קרוז, אלקסנדר ראדאן וניקולאס רופצ'יץ'.

 

רואה ואינו נראה + אמנות שאינה נראית לעין

אוצרות: Niio Curatorial Program

The Unseen / PrintScreen Festival

מאמנים שעוסקים בהסוואה וצובעים את גופם ועד בחינת דימויים מיקרוסקופיים שאינם נראים לעין האנושית, עבודות הוידאו ארט עוסקות בנראה ובבלתי נראה.

​עבודות וידאו מאת: אלכסנדר ארה, יוגה ז'ו, ג'ופרי כריסטיאן, שחר מרקוס, ונוח שולמן.

לתיאור מפורט של העבודות לחצו על הלינקים הבאים באתר Niio

Boundaries of Perception - Curated by Daniela Arriado

Native Strangers - Curated by Daniela Arriado

The Unseen / PrintScreen Festival :

Unseen to the Naked Eye - Curated by Niio Curatorial Team

Hide & Seek - Curated by Niio Curatorial Team

שלישי  |  19.11  |  20:00 - 21:00,  22:30 - 23:30 רביעי  |  20.11  |  19:30 - 20:30,  22:30 - 23:30 

מגרש כדורגל

Screen Shot 2019-10-29 at 5.50.25 AM.png

העבודה מערכות עצבים מורכבת מסדרה של עבודות וידאו וגיפים (GIFs). היא מציגה את האינטרנט מפרספקטיבה אזוטרית, כשלוחה פונקציונלית של מערכת העצבים האנושית ושל הקשר שלה לכדור הארץ. הסדרה מתקדמת מאמצעי התקשורת הקדומים שבטבע - רשתות תפטיר, דרך אנטנת השידור הפיזית של מערכת העצבים האנושית ועד לאינטרנט כשלוחה שמיימית של האנושות, שמנסה להתלכד לכדי אורגניזם מאוחד באמצעות הטכנולוגיה.

גרמניה / ארה״ב, 2015, 54 דקות. אנגלית

מערכות עצבים

בימוי: שרה זאקר

חמישי  |  21.11  |  19:00 - 20:00,  22:30 - 23:30 

מגרש כדורגל

Copy of אסיילום.png
שרה זאקר

איתמר רוז, יוצר סרטונים סאטיריים פוליטיים ויוטיובר כושל, יוצא למסע עולמי כדי להבין מה הופך סרטון לויראלי ביוטיוב ואז לעשות את זה - להעלות סרטון שיגיע למאה מיליון צפיות. עם סרקזם עדין ולא מעט הומור שחור, רוז לוקח אותנו (ואת המשפחה שלו) למסע פרוע בעקבות האבולוציה של יוטיוב. מהאגדות הויראליות, אל תעשיית היוטיוברים ועד לצנזורה ויוטיוב וניצול היוצרים שלה, שמובילים לפיצוץ ולטרגדיה. 

ישראל/גרמניה ,2019.
58 דקות עברית, אנגלית תרגום לעברית, אנגלית 

מאה מיליון צפיות

בימוי: איתמר רוז

חמישי  |  21.11  |  21:00 - 20:00 

מגרש כדורגל

מאה מליון צפיות
באנר חדש 29.10 - יש לעדכן באתר.gif
bottom of page