מתוך: ברוכים הבאים לסטניסטן

ברוח נושא הזיופים, השקרים והפבריקציה, שמוביל את פרינט סקרין 2018, הזמנו מספר אמנים מרחבי העולם ליצור עבורנו משחקים חדשים, ואם אפשר אז משחקים שיעסקו ב"פִברוק" לסוגיו. בחודשים המובילים לפסטיבל ליווינו באופן צמוד את תהליך העבודה של ארבעת הצוותים, שמשחקיהם נוגעים ברעיון הפברוק מזוויות אסתטיות ופוליטיות, פברוק שהשחקנים נדרשים לבצע או פברוק שהם נדרשים לחשוף.

אוון גרינווד ובן ראוש מדרום אפריקה מציגים את "הממד השלישי", סאטירה על לומדות ומשחקים חינוכיים שבתוכה ביקורת ישירה על משטר האפרטהייד בארצם ושמהדהד גם את זה שבארצנו; מישה קרמפל הגרמני יצר את "תיקים נסתרים", שמציב את שחקניו בנעליהם של סוכני ביון בשערוריה משפטית שהסעירה את גרמניה בעשור החולף; סטודיו קאצ'ינגוס הישראלי יצר את "ברוכים הבאים לסטניסטן", סאטירה על הסברה ויחסי ציבור ממשלתיים בעידן האינסטגרם; וג'ונה וורן האמריקאי יחשוף גרסה חדשה למשחק "זיופים מרושלים" שבו שחקנים מתחרים זה בזה בזיוף יצירות אמנות ידועות.

 Bluff

אוצר: שלו מורן

רביעי  |  31.10  |  20:30 - 24:00

חמישי |  01.11  |  18:00 - 24:00

שישי   |  02.11  |  10:30 - 17:00

שבת   |  03.11  |  10:00 - 24:00

מוזיאון העיצוב חולון

על התערוכה >

עבודות מציגות

היכנסו לממד השלישי! גרסת 2005 של ה-CD Rom החינוכי-מבדר והאהוב מדרום אפריקה נותנת לכם יותר ניסויים אינטראקטיביים מתמיד! תירו ביסודות עם הבום-מאסטר. תשנו אותם עם קרן-המאסטר. הפרידו ביניהם עם השוק-מאסטר. כולל קריינות אינטראקטיבית, גרפיקת תלת-ממד מתקדמת והסימולציות המדעיות המדויקות ביותר הידועות לאדם. ממשלת דרום אפריקה גאה להביא ידע והבנה לכל מי שראוי לה עם "הממד השלישי"!

משחק אבסורדי לא-מדעי-בעליל על פרופוגנדה וחוסר השכלה. "המדד השלישי" מוצג ככותר CD Rom מדרום אפריקה של היסטוריה אלטרנטיבית, מסויטת, שבה האפרטהייד עדיין קיים.

 

הממד השלישי

אוון גרינווד ובן ראוש

ב"ברוכים הבאים לסטניסטן" מגלמים את מנהל מחלקת המדיה החברתית של סטניסטן, מדינה דמיונית כושלת במזרח התיכון. עליכם להגביר את התיירות למדינה דרך קידום באינסטגרם, עם בחירה מושכלת של התמונות, הפילטרים והתיוגים. מכיוון שהמדינה מצויה במתח תמידי אין דרך לנצח אלא לשחק את משחק הזיוף של המדיה החברתית, להציג את האושר הפלסטי והקר ולהסתיר את החום והלחות הכבדים.

 

ברוכים הבאים לסטניסטן

סטודיו קאצ'ינגוֹס

"זיופים מרושלים" הוא משחק צביעה מהיר לשני שחקנים. כל שחקן מקבל עכבר, קנבס נקי ומספר אמצעי ציור פשוטים. בכל סיבוב מקבלים יצירה מפורסמת. השחקנים מתחרים בהעתקת הציור כמה שיותר מהר ומדויק.

ב"זיופים מרושלים: אבולוציה הפוכה", גרסה מיוחדת של המשחק לכבוד פסטיבל "פרינט סקרין", כששחקן מנצח עובר קו שנקבע מראש הופכת היצירה המזויפת שלו לתמונה שאותם השחקנים הבאים צריכים להעתיק. כך שבמהלך התערוכה הציור יאבד בהדרגה, ויתרחק יותר ויותר מהמציאות.

 

זיופים מרושלים

יוהאן וורן

עוד בפסטיבל >

באנר חדש 29.10 - יש לעדכן באתר.gif
  • Facebook
  • Instagram