דבר מנכ"ל

המדיטק

מדיטק חולון שמח להציג זו השנה השמינית את פסטיבל פרינט סקרין לאמנות דיגיטלית, הוא הפסטיבל הגדול מסוגו בישראל. השנה נושא הפסטיבל "Fake/Make" מותח קו המקשר בין פבריקציה כביטוי יצרני ויצירתי לבין תופעות של זיוף ושקר. רעיון זה רלוונטי במיוחד להשפעתה של טכנולוגיה שמייצרת יותר ויותר דימויים ותוכן שלא ניתן לאמת, כמו גם להקשר הפוליטי-תקשורתי-חברתי העכשווי, שבו סוגיות של אמת ושקר נמצאות במרכז השיח הציבורי.

 

פרינט סקרין הוא הפסטיבל השנתי המרכזי של המדיטק ולו שותפים כמעט כל הגופים הפועלים במסגרתו: מוזיאון העיצוב, סינמטק חולון, המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, הספרייה המרכזית ועוד. הפסטיבל יכלול מגוון תערוכות, מופעי במה ומוזיקה בבכורה, סרטי קולנוע, פרפורמנס, וידאו, משחקי מחשב, שוק, סדנאות, הרצאות וכנסים עם אמנים וחוקרים מכל העולם ובתמיכת שגרירויות ומוסדות שותפים ועוד. האירועים יתקיימו בכל חללי מתחם המדיטק ומוזיאון העיצוב, ויסתיימו מדי ערב במסיבה פתוחה לקהל, בשיתוף עם עיריית חולון, שתתקיים ברחבת הכניסה למוזיאון העיצוב.

 

אני מבקש להודות לכל השותפים בפסטיבל: עיריית חולון, נותני החסות, גופים תומכים, שגרירויות, ובעיקר לצוות המסור והיצירתי של המדיטק אשר התגייס, הפעם בהובלתם של אנשי המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, ויצר יחד פסטיבל מרתק, מעורר מחשבה ובעיקר, כך אנו מקווים – מהנה.

 

חוויה מהנה לכולם,

 

דני וייס

מנכ״ל

אודות הפסטיבל >

זו השנה השמינית לפסטיבל פרינט סקרין, הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית.

בדיוק כפי שכפתור ה-Print Screen לוכד את תמונת המסך ברגע נתון, כך גם הפסטיבל מציג תמונת מצב של החיים בעידן הדיגיטלי. הפסטיבל מפגיש אמנים שיוצרים אמנות דיגיטלית, אנשי טכנולוגיה, חוקרים של עידן זה וקהל רחב לארבעה ימים של פעילות במדיטק חולון, הכוללת מגוון רחב של סרטים, מיצבים, פרפורמנס, תערוכות אינטראקטיביות, סדנאות ופאנלים.

פייק/מייק > בעידן בו אנו חיים אחת הסיסמאות השגורות הפכה להיות "Fake it till you make it", הבקשה להעמיד פנים שהכל כשורה, לנקוט באופטימיות וההבטחה שאם נצליח לעשות זאת כהלכה, המציאות תואיל להשתנות בהתאם. כך גם ייעץ החתול לאליס בארץ הפלאות כשסיפר לה ש"דמיון הוא הנשק היחיד במלחמה נגד המציאות". והדמיון בשנים האחרונות אכן עובד שעות נוספות בעולמות שהופכים להיות יותר ויותר וירטואליים. מה קורה כשהזיוף עולה על המציאות? כשהסטורי באינסטגרם מתעלה על היום-יום המונוטוני? כשכבר לא ברור איפה מתחילה האמת ונגמר השקר? מה תפקיד הטכנולוגיה ביצירת האשליות הללו? ואיך ייראה עולם שבו לא נוכל להאמין יותר למה שהחושים שלנו מספרים לנו? פרינט סקרין 2018 עוסק בגבול העדין בין יצירה לזיוף, בין יצירתיות לרמאות, בין ה-Make אל ה-Fake עם עשרות אמנים, מדענים, מעצבים, קולנוענים ואנשי טכנולוגיה מהארץ והעולם.

אני מאחל לנו פסטיבל מעולה,

ד"ר ליאור זלמנסון,

מייסד ומנהל אמנותי

פסטיבל פרינט סקרין

דבר המנהל

האמנותי

באנר חדש 29.10 - יש לעדכן באתר.gif
  • Facebook
  • Instagram